Dvoudenní Znojmo

11. března 2007 v 22:53 | A-ra-gorn |  Hokej
Hodně natěšení jsme očekávali pátek a sobotu. Po dvou dobrých výkonech jsme cestovali do Znojma s vedením 2:0 na zápasy a jasným cílem uhrát aspoň jeden zápas. V koutku duše doufali v oba dva. Výjezdy v playoff vždy stojí za to, ale co jsme zažili na znojemském stadionu teď, neočekával asi nikdo z nás...

Zpočátku se všechno tvářilo normálně. Tedy až na hodně nevrlého řidiče autobusu číslo 1, který se po oba dva dny choval jako mistr světa a bral své pasažéry jako nejhorší póvl. I tací se najdou... Snažili jsme se ho ignorovat. Po okružní jízdě po Pardubicích - nedorozumění mezi řidičem a Karlosem ohledně nabrání jednoho cestujícího - proběhl zbytek cesty z hlediska dopravního celkem v klidu. Pátek odpoledne, ale i jinak dost ucpaná silnice z Jihlavy na Znojmo byla v pohodě. 45 minut před začátkem jsme vystoupili u stadionu a hurá dovnitř. Někteří se nejprve rychle rozběhli do různých ubytovacích zařízení, kde měli zarezervovanou noc (trávili tam spíše ráno a dopoledne). Například z našeho autobusu č. 1 zůstávala ve Znojmě přes noc víc než polovina osazenstva. Já chtěl taky, bohužel se však v rozhozených sítích po místních kamarádech nic neujalo (nechtělo se mi platit za penzion/ubytovnu).
Prvním, příjemným, překvapením hned po příjezdu bylo vítání před halou 3 kamarády ze Slovanu Bratislava. Nedali do kupy výjezd na svůj zápas playoff do Popradu (vyhráli tam 4:1 a postoupili do semifinále), protože tam jim dost hrozí fyzické násilí. Tak se tři vypravili do Znojma. Dalším, poněkud nepříjemným překvapením, byla nulová odpověď domácího kotle na náš hlasitý pozdrav před začátkem zápasu. Opakovalo se to i v sobotu. Čímž se znojemský kotel, ač v minulosti normálně odpovídající, přiřadil ke karlovarskému, kde nám neodpověděli nikdy (aspoň při výjezdech, kdy jsem tam byl).
Samotný zápas proběhl v bouřlivé atmosféře z obou stran. Našich několik set hrdel se rozhodně neztrácelo. Navíc průběh zápasu byl více než příznivý. Bezproblémová výhra 3:0 a stejné vedení v sérii. Z tohoto pátečního utkání jsou i dvě fotky našeho kotle, které nabízím.
Bohužel již při tomto utkání, přesněji na jeho konci, proběhl první incident. Diváci, kteří houfně odcházeli před koncem zápasu, si asi chtěli něco dokazovat a při průchodu nad naším sektorem po nás hodili několik langošů a piv. Skutečně parádní zážitek sundávat z bubnu zbytky langoše (pivo mě naštěstí žádné netrefilo). Takovéto neunesení porážky jsem už hodně dlouho nezažil...
Většina rozjařených fans vyrazila do víru večerního a nočního Znojma. Co jsem se později doslechl, byla to hodně zajímavá noc:-) Naše menšina, co se vracela, naskákala do autobusů a jelo se. Celou zpáteční cestu jsem se výborně bavil. Do videa se pustily Žhavé výstřely a Lorando a Zubejda (to se nedokoukalo). Olívek (místopředseda fanklubu a jinak super kluk) si se mnou chtěl popovídat, vážně i nevážně. Nakonec jsme prokecali celou cestu a protože byl jinak poloprázdný autobus dost tichý, byli jsme asi celkem slyšet. Výborně jsme se u toho bavili (částečně jsme se smáli i filmu). Občas jsme do našich keců zapojili i holky sedící před námi:-) Ty se pak druhý den přiznaly, že z nás dvou totálně nemohly:-) Přitom jsme nevyváděli žádné hovadiny, jen jsme prostě kecali (a několikrát pokusili o krádež jejich "orla" - viz fotka). Musím říct, že to byla moje zatím nejlepší vracečka z výjezdu.
Druhý den, posíleni o lidi, co v pátek nemohli, jsme se vrátili zpátky na místo činu. Vyprávěli jsme jim o včerejšku, přičemž zazněla výborná hláška Prostě jsme si udělali okružní jízdu, než jsme vyjeli ze Znojma při popisování pátečního odjezdu z Pardubic:-) Autorem byl Olívek, ještě poněkud unavený ze včerejška:-) Obecně byla sobotní cesta tišší, dost lidí dospávalo.
Ostatní se ale i tak bavili dobře, zasmáli jsme se dost. Včetně holek, které se právě při tomto kecání přiznali ke svým včerejším pocitům:-)
Přijeli jsme dřív, než předchozí den a od již přítomných se začali dozvídat první detaily z nočního Znojma... Fakt zajímavé:-) Dvoudenní výjezdy jsou nejlepší a skutečně mě štve, že jsem si nesehnal nocleh. No nic. Čekání na zápas jsme si pak krátili všelijak. Našinci během dne vykoupili plácačky na mouchy, které jsou teď asi ve Znojmě skutečně nedostatkovým zbožím:-) Bylo s nimi plánováno choreo, bohužel, při vývoji zápasu se na něj nedostalo. Což jsme tehdy ještě nevěděli a před zápasem si ve výborné náladě krátili nudu "tenisem" přímo v hledišti:-)
Závěrečná siréná pátečního zápasu odstartovala naše spekulace, jestli hráči budou chtít vyhrát i v sobotu. Shodli jsme se, že budou chtít postoupit doma a tak tomu nedají všechno. Zohlednil jsem to i ve svém tipování... A nemýlili jsme se. Aspoň co se týče první poloviny zápasu, kdy jsme v podstatě nic nepředvedli. Poté jsme se zlepšili (pomohl vstřelený gól), ale stejně jsme prohráli.
Co jsem však ještě nezažil, je neunést vítězství. V průběhu poslední třetiny byl náš kotel (až na pár minut po druhém gólu opět hlučný) bezdůvodně hodně nahlas urážen svým znojemským protějškem, což se nám v této sezóně téměř nikde nestalo. A jestli jsme to někde skutečně nečekali, tak tady... Horší lidi se však vyskytovali na sezení hned vedle nás. Celou dobu nás jeden asi 40letý chlápek častoval Topolánkovými "jedničkami" a vedle sedící důchodce občas zuřil, až jsem měl strach o jeho zdraví. Přitom jsme nikomu nic nedělali a nikoho neuráželi. Skupinka okolo těchto lidí pak na konci zápasu vyprovokovala šarvátku, kdy se málem vrhli na tři pokojně stojící lidi v našich dresech (podle některých hlasů měli v ruce malý transparent s nápisem "poslední sezóna", ale já ho teda neviděl...), což se několika lidem z kotle nelíbilo a vlítli tam. Strhla se drobná šarvátka, která se ale vyřešila bez činnosti Policie (aspoň co vím), pouze za přítomnosti místní security (má plus za rozumný přístup, ne žádné bezhlavé bouchání do lidí). Nevraživá nálada, kde nebylo daleko ke rvačkám, pak probíhala do poslední chvíle naší přítomnosti v blízkosti stadionu. Znojemské publikum se za ty dva dny skutečně výborně předvedlo a hodně si zkazilo reputaci. Velmi nerad to používám, ale horší projevy "vidláctví" jsem snad ještě neviděl...
Mělo to i svůj vliv na náladě v autobuse cestou domů. Tu přiživil i další z projevů nepříjemného řidiče (ač nikdo nic nedělal), ale hlavně velká únava po dvou dnech... Bylo tak poměrně ticho. Pouze video rušilo ticho... Běžel tam jakýsi film se Stallonem (nevím název), kde hrál řidiče trucku a vyhrál šampionát v páce. Někteří během cesty pracovali - to byl hlavně případ Vlasty Škorpíka, který zpracovával fotky a pak je dával na klubový web. Z jiného webu, který patří jemu, si s jeho svolením půjčuju fotky pro své účely. V tomto článku jsou to obě fotky kotle.
Závěrem tohoto dlouhého povídání mám pro vytrvalce fotku jednoho člena našeho fanklubu. Není to ledajaký člen... Je dokonce poměrně vysoko v tabulce výjezdů, jezdí se svým pánem. Někde ho sice nepustí na stadion, to však nebyl znojemský případ:-) Seznamte se, to je Ari.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alusshka Alusshka | 11. března 2007 v 23:12 | Reagovat

hezkyyyyyyyyyyyyyyyyyy :))

2 jkol jkol | 13. března 2007 v 19:43 | Reagovat

peknej blábol, vole

3 jandys jandys | E-mail | 13. března 2007 v 22:33 | Reagovat

Škoda, že jsi zadarmo nesehnal ten nocleh u známých Orlů, viď?? No a transparent  _poslední sezóna_  za hod langošem stojí. On totiž i ten langoš něco stojí.

To je něco o malosti, ne??: ta_poslední sezóna_? Škoda, že jste si Vy výše postavení ve výjezdech a fanklubu tyto voly nepohlídali. Asi by se potom nic nestalo. Ve Znojmě totiž po cizích fandech jinak nic neházíme. A langoš nakonec nebolí.

Takže: Neprovokujte. -js-

4 Netka Netka | 14. března 2007 v 7:43 | Reagovat

Že jsi maličký zakomplexovaný človíček, to jsem si myslela dávno, ale že je to takhle špatné, Liborku, to je opravdu na pováženou.... No, hlavně, že Ti chutná

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama